Rada programowa

Projekt „ESG z BFC” oferuje praktyczne rozwiązania wraz z procedurami możliwymi do wdrożenia w biznesie. Nasza wiedza wynika z wielu lat pracy naukowej połączonych z doświadczeniem w praktyce prowadzenia działalności gospodarczej. Partnerów merytorycznych i naszych niezależnych ekspertów wspiera Rada programowa.

Przewodniczący Rady Programowej

Prof. UEK, dr hab. Artur Hołda

Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (UEK) oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie (WSEI). Pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Rachunkowości UEK oraz Zakładu Zarządzania i Rachunkowości WSEI. Kierownik naukowy projektów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Autor i współautor ponad 400 opracowań z dziedziny rachunkowości, podatków i finansów. Przewodniczący Rady Programowej PICM.

Współpracuje z praktyką gospodarczą, w tym z międzynarodowymi grupami kapitałowymi. Prowadzi obligatoryjne szkolenia dla biegłych rewidentów w Polsce, Komisji Nadzoru Finansowego, jak również zajęcia na studiach MBA (Master of Business Administration). Przewodniczył i zasiadał w radach nadzorczych spółek, w tym w spółkach notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Członek EAA, posiada certyfikat dyplomowanego księgowego IFAC oraz jest audytorem II stopnia PIKW. Autor ekspertyz oraz recenzji w zakresie prawa bilansowego i podatkowego m. in. na potrzeby podmiotów z „wielkiej czwórki”. Recenzent Krajowych Standardów Rachunkowości (KSR).

 

Prof. PCz, dr hab. Tomasz Nitkiewicz

Dr nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu od 2005 roku. Procedurę habilitacyjną zrealizował na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej w roku 2014 z monografią pt. „Ekologiczna ocena cyklu życia produktu w procesach decyzyjnych przedsiębiorstw produkcyjnych” jako głównym osiągnięciem naukowym.

Zatrudniony na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej od roku 2001. Pracuje tam obecnie na stanowisku prof. uczelnianego w Katedrze Zarządzania i Przedsiębiorczości. W latach 2006-2022 zatrudniony jako adiunkt oraz profesor uczelniany w Katedrze Technologii i Ekologii Wyrobów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zatrudniony jako ekspert oceny cyklu życia oraz śladu węglowego w projektach realizowanych przez Stowarzyszenie Natureef od roku 2022, a także członek Stowarzyszenia od 2024 roku.

 

Prof. URz, dr hab. Grzegorz Hajduk

Profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, wykładowca w Katedrze Marketingu i Przedsiębiorczości UR. Prezes zarządu i Creative Director w agencji kreatywnej Huge Voice.

Od ponad 20 lat zajmuje się komunikacją marketingową w jej praktycznych i teoretycznych aspektach. Jest autorem i współautorem wielu strategii rozwojowych, marketingowych, strategii marki oraz public relations. Projektuje i realizuje ilościowe i jakościowe badania marketingowe, opracowuje analizy strategiczne dla firm i marek. Doradza w zakresie brandingu i pozycjonowania marek oraz prowadzi szkolenia i warsztaty z obszaru kształtowania wizerunku organizacji. Ekspert z zakresu pitchingu i prezentacji biznesowych, blisko współpracujący ze środowiskiem startupowym Polski Wschodniej.

 

Dr inż. Karolina Wiszumirska

Dr inż. Karolina Wiszumirska jest doktorem ekonomii w zakresie towaroznawstwa. Specjalizuje się w jakości produktów nieżywnościowych, bezpieczeństwie i jakości opakowań, oznakowaniu, recyklingu oraz komunikacji. Pełni funkcję Dyrektora ds. Innowacji w Stowarzyszeniu Natureef. Jest również ekspertem rady Polskiego Paktu Plastikowego oraz członkiem grup roboczych zajmujących się problematyką opakowań i recyklingu. Dodatkowo uczestniczy w pracach technicznych ds. opakowań Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

W 2013 roku obroniła doktorat na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Obecnie pracuje jako adiunkt i wykładowca akademicki w Katedrze Produktów Przemysłowych i Jakości Opakowań UEP, gdzie specjalizuje się w tematyce opakowań produktów spożywczych i kosmetycznych. Jest autorką licznych publikacji naukowych oraz zgłoszeń patentowych, w tym dotyczących technologii opakowań biodegradowalnych i przeciwdrobnoustrojowych. Jej kariera zawodowa obejmuje współpracę z krajowym środowiskiem akademickim, instytucjami państwowymi oraz przemysłem.

Dwukrotnie odbyła stypendium zagraniczne jako profesor wizytujący na Uniwersytecie w Foggii we Włoszech, gdzie prowadziła wykłady i warsztaty z zakresu projektowania opakowań. Dr inż. K. Wiszumirska biegle posługuje się językiem polskim i angielskim. Jest uznaną trenerką i wykładowczynią, prowadzącą szkolenia, warsztaty i webinaria dla liderów branży opakowaniowej, koncentrując się na tematyce prawnej, technologicznej i jakościowej.

Aktualności

Być może zainteresują Was wydarzenia z udziałem partnerów projektu „ESG z BFC”? Może przydatne będą inne aktualne informacje? Jeśli nie znalazłeś tutaj tego czego szukasz, napisz do nas! Dołącz i aktywnie pomóż w tworzeniu internetowego serwisu ESG.

Polska Izba Biegłych Rewidentów (PIBR) zakończyła konsultacje projektu Krajowego Standardu Usług Atestacyjnych Innych niż Badanie i Przegląd 3002PL, dotyczącego raportów ESG. Dokument ten stanowi istotny krok w opracowywaniu zasad weryfikacji

Nowelizacja ustawy o rachunkowości wprowadza nowy Rozdział 6c, w całości poświęcony regulacjom dotyczącym raportowania ESG (Environmental, Social, Governance). Zmiany te wynikają z implementacji unijnej dyrektywy CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive),

Film „Kup teraz: Jak manipuluje się konsumentami”, dostępny na platformie Netflix, to nie tylko przestroga przed marketingowymi manipulacjami, ale również istotny punkt wyjścia do rozmowy o odpowiedzialności firm wobec społeczeństwa