Projekt „ESG z BFC” wykorzystuje dotychczasowe dokonania partnerów merytorycznych: Stowarzyszenia „NATUREEF”, Agencji Badawczej „Fast Solutions”, dorobek naukowców z uczelni politechnicznych i ekonomicznych oraz doświadczenie praktyków biznesu.
Stowarzyszenie Natureef zrzesza liderów z branży opakowaniowej, produkcji żywności oraz recyklingu, którzy wdrażają nowe technologie, realizują wspólne projekty badawczo-rozwojowe oraz dbają o środowisko naturalne. Jego celem jest stworzenie dostępu do szerokiej bazy wiedzy i kontaktów, aby wspólnie z członkami Natureef dążyć do ograniczenia wytwarzania odpadów opakowaniowych i żywnościowych, oferując łatwe do odzysku opakowania, które jednocześnie zachowują jakość produktu.
W ramach swojej działalności Stowarzyszenie oferuje dostęp do kluczowych informacji biznesowych, technologicznych i prawnych w formie webinarów, baz danych, przewodników oraz newsletterów. Ponadto organizuje spotkania firm oraz grup roboczych ds. legislacji i technologii. Jego zaangażowanie obejmuje także udział w projektach badawczo-rozwojowych, szczególnie w obszarach kluczowych dla firm zrzeszonych w Natureef, takich jak zmniejszanie śladu środowiskowego, tworzenie opakowań nadających się do ponownego użycia lub recyklingu oraz prawidłowe znakowanie opakowań. Wspólnie z firmami Natureef promuje fakty na temat opakowań poprzez przygotowywanie i publikację artykułów.
Stowarzyszenie jest członkiem organizacji takich jak: CEFLEX, RecyClass, Europejskie Partnerstwo Opakowań do Żywności oraz Polski Pakt Plastikowy. Natureef jest także partnerem portalu FoodFakty, Food Industry Support, Rzeźnika Polskiego oraz Świat Poligrafii Professional.
Ocena CF/PF dla 6 produktów w opakowaniach z papieru powleczonego.
Przeglądowa ocena śladu węglowego dla wybranych opakowań i ich alternatywmonomateriałowych wytwarzanych przez Pałucką Drukarnię Opakowań Sp. z o.o.
Raport z oceny cyklu życia LCA dla dwóch typów folii MDO Utwórz „Partner”
Ocena przeglądowa śladu węglowego (Carbon Footprint screening) opakowania
Projekt „Opakowania aktywne do świeżej żywności” realizowany z Fraunhofer IVV, ATB, Celabor i KCPK.
Projekt: Funkcjonalne i recyklingowane opakowania z powlekanego papieru doproduktów żywnościowych REPAC2/CORNET/31/11/REPAC2/2022
Projekt „Łączenie możliwości inwestycyjnych dla osiągnięcia wytrzymałego, europejskiego łańcucha wartości w sektorze opakowań do żywności”
Metrologia dla bezpieczeństwa żywności w gospodarce o obiegu zamkniętym
Wzmocnienie pozycji MŚP w regionie Południowego Bałtyku za pomocą niezbędnych narzędzi i wsparcia dla udanych przedsięwzięć międzynarodowych.
Agencja Badawcza Fast Solutions, będąca częścią Grupy WW sp. z o.o., oferuje kompleksowe usługi w zakresie badań marketingowych, rynkowych, społecznych oraz opinii publicznej. Z jej usług korzystają zarówno korporacje i firmy z sektora MŚP, które potrzebują zbadać opinie swoich klientów indywidualnych, kontrahentów, pracowników lub innych grup interesariuszy.
Agencja prowadzi także badania społeczne i ewaluacyjne na zlecenie instytucji publicznych oraz samorządowych, dla których realizowane są przede wszystkim badania ewaluacyjne projektów współfinansowanych ze środków unijnych.
Wśród dotychczasowych klientów Agencji Badawczej Fast Solutions znaleźli się tacy klienci jak PGNiG S.A. , WSiP S.A., INFOR S.A., CEMENT OŻARÓW S.A., PFRON, NARODOWY BANK POLSKI, INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ, ARRIVA sp. z o.o. , CEFARM S.A. Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. , PREMIUM MOBILE, Ubezpieczenia RANKOMAT, LUG Light Factory sp. z o.o. czy Dräger Polska sp. z o.o., a także wiele uczelni publicznych i niepublicznych z terenu całej Polski.
Rozbudowana infrastruktura badawcza, w tym własne studio CATI, ogólnopolski internetowy panel badawczy CAWI oraz rozwiązania związane z przetwarzaniem i analizą danych statystycznych oraz ich wizualizacją w formie dashboardów, pozwalają na kompleksową obsługę projektów o różnym zasięgu i stopniu złożoności. Agencja jest również członkiem Klastra Firm Informatycznych Polski Wschodniej oraz Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.
Wykonanie badania rozpoznawalności i postrzegania marki WSiP przez odbiorców.
Badanie satysfakcji klientów w procesie przyłączenia do sieci gazowej. Badanie wykonane zostało techniką ankietyzacji, metodą wywiadu telefonicznego ze wspomaganiem komputerowym.
Badania satysfakcji klientów na łącznej próbie n=1123 klientów instytucjonalnych i biznesowych firmy. Badania zostały przeprowadzone od lutego 2021 r. do końca stycznia 2022 r.
Cykliczne ilościowe i jakościowe badania satysfakcji klientów w formie indywidualnych wywiadów pogłębionych.
Audyt platformy e-learningowej UOKiK zgodnie z WCAG 2.0 AA, raport usprawnień i wydanie certyfikatu potwierdzającego zgodność.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej sekcji „Przydatne linki”, gdzie zgromadziliśmy najważniejsze zasoby dotyczące standardów i wytycznych w obszarze ESG.
Zachęcamy do zapoznania się z wcześniejszymi niż ESRS standardami, korzystając z linków dostępnych klikając w poniższy przycisk:
Być może zainteresują Was wydarzenia z udziałem partnerów projektu „ESG z BFC”? Może przydatne będą inne aktualne informacje? Jeśli nie znalazłeś tutaj tego czego szukasz, napisz do nas! Dołącz i aktywnie pomóż w tworzeniu internetowego serwisu ESG.
Unia Europejska zapowiada odroczenie obowiązkowego stosowania tzw. „dużych” standardów ESRS ws. ESG, czyli „stop the clock”. Komisja Europejska przedstawiła w lutym 2025 r. pakiet uproszczeń Omnibus I, którego celem jest
Doskonała wiadomość dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce – Ministerstwo Rozwoju i Technologii udostępniło oficjalne polskie tłumaczenie Dobrowolnego Standardu Raportowania Zrównoważonego Rozwoju (VSME). To kluczowy krok w poszerzania
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o rachunkowości, która teraz oczekuje jedynie na podpis prezydenta. Nowe przepisy wprowadzają więc zapowiadane wcześniej zmiany, które wejdą w życie już od 1 stycznia
Bona Fide – Rafał Marciniak
Zagłoby 11
35-304 Rzeszów
NIP: 9551147979