Partnerzy merytoryczni

Projekt „ESG z BFC” wykorzystuje dotychczasowe dokonania partnerów merytorycznych: Stowarzyszenia „NATUREEF”, Agencji Badawczej „Fast Solutions”, dorobek naukowców z uczelni politechnicznych i ekonomicznych oraz doświadczenie praktyków biznesu.

Natureef

Stowarzyszenie Natureef zrzesza liderów z branży opakowaniowej, produkcji żywności oraz recyklingu, którzy wdrażają nowe technologie, realizują wspólne projekty badawczo-rozwojowe oraz dbają o środowisko naturalne. Jego celem jest stworzenie dostępu do szerokiej bazy wiedzy i kontaktów, aby wspólnie z członkami Natureef dążyć do ograniczenia wytwarzania odpadów opakowaniowych i żywnościowych, oferując łatwe do odzysku opakowania, które jednocześnie zachowują jakość produktu.

W ramach swojej działalności Stowarzyszenie oferuje dostęp do kluczowych informacji biznesowych, technologicznych i prawnych w formie webinarów, baz danych, przewodników oraz newsletterów. Ponadto organizuje spotkania firm oraz grup roboczych ds. legislacji i technologii. Jego zaangażowanie obejmuje także udział w projektach badawczo-rozwojowych, szczególnie w obszarach kluczowych dla firm zrzeszonych w Natureef, takich jak zmniejszanie śladu środowiskowego, tworzenie opakowań nadających się do ponownego użycia lub recyklingu oraz prawidłowe znakowanie opakowań. Wspólnie z firmami Natureef promuje fakty na temat opakowań poprzez przygotowywanie i publikację artykułów.

Stowarzyszenie jest członkiem organizacji takich jak: CEFLEX, RecyClass, Europejskie Partnerstwo Opakowań do Żywności oraz Polski Pakt Plastikowy. Natureef jest także partnerem portalu FoodFakty, Food Industry Support, Rzeźnika Polskiego oraz Świat Poligrafii Professional.

Dokonania Natureef na rzecz ich klientów

Agencja Badawcza Fast Solutions

Agencja Badawcza Fast Solutions, będąca częścią Grupy WW sp. z o.o., oferuje kompleksowe usługi w zakresie badań marketingowych, rynkowych, społecznych oraz opinii publicznej. Z jej usług korzystają zarówno korporacje i firmy z sektora MŚP, które potrzebują zbadać opinie swoich klientów indywidualnych, kontrahentów, pracowników lub innych grup interesariuszy.

Agencja prowadzi także badania społeczne i ewaluacyjne na zlecenie instytucji publicznych oraz samorządowych, dla których realizowane są przede wszystkim badania ewaluacyjne projektów współfinansowanych ze środków unijnych.

Wśród dotychczasowych klientów Agencji Badawczej Fast Solutions znaleźli się tacy klienci jak PGNiG S.A. , WSiP S.A., INFOR S.A., CEMENT OŻARÓW S.A., PFRON, NARODOWY BANK POLSKI, INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ, ARRIVA sp. z o.o. , CEFARM S.A. Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. , PREMIUM MOBILE, Ubezpieczenia RANKOMAT, LUG Light Factory sp. z o.o. czy Dräger Polska sp. z o.o., a także wiele uczelni publicznych i niepublicznych z terenu całej Polski.

Rozbudowana infrastruktura badawcza, w tym własne studio CATI, ogólnopolski internetowy panel badawczy CAWI oraz rozwiązania związane z przetwarzaniem i analizą danych statystycznych oraz ich wizualizacją w formie dashboardów, pozwalają na kompleksową obsługę projektów o różnym zasięgu i stopniu złożoności. Agencja jest również członkiem Klastra Firm Informatycznych Polski Wschodniej oraz Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii.

Dokonania Fast Solutions na rzecz jego klientów

Poznaj kluczowe materiały w kontekście ESG

Zapraszamy do odwiedzenia naszej sekcji “Przydatne linki”, gdzie zgromadziliśmy najważniejsze zasoby dotyczące standardów i wytycznych w obszarze ESG.

Zachęcamy do zapoznania się z wcześniejszymi niż ESRS standardami, korzystając z linków dostępnych klikając w poniższy przycisk:

Aktualności

Być może zainteresują Was wydarzenia z udziałem partnerów projektu „ESG z BFC”? Może przydatne będą inne aktualne informacje? Jeśli nie znalazłeś tutaj tego czego szukasz, napisz do nas! Dołącz i aktywnie pomóż w tworzeniu internetowego serwisu ESG.

Polska Izba Biegłych Rewidentów (PIBR) zakończyła konsultacje projektu Krajowego Standardu Usług Atestacyjnych Innych niż Badanie i Przegląd 3002PL, dotyczącego raportów ESG. Dokument ten stanowi istotny krok w opracowywaniu zasad weryfikacji

Nowelizacja ustawy o rachunkowości wprowadza nowy Rozdział 6c, w całości poświęcony regulacjom dotyczącym raportowania ESG (Environmental, Social, Governance). Zmiany te wynikają z implementacji unijnej dyrektywy CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive),

Film „Kup teraz: Jak manipuluje się konsumentami”, dostępny na platformie Netflix, to nie tylko przestroga przed marketingowymi manipulacjami, ale również istotny punkt wyjścia do rozmowy o odpowiedzialności firm wobec społeczeństwa